Kalendár podujatí Mapa stránky Kontakty

a a a

Rekonštrukcia Vodárenskej záhrady

Pre veľký záujem verejnosti o Vodárenskú záhradu v roku 2013 sme sa rozhodli pre jej revitalizáciu za účelom zvýšenia jej kvality a atraktivity. V záhrade príde k spevneniu vedľajších chodníkov, k vybudovaniu zámkovej dlažby a budú sa realizovať nové sadové úpravy po celom priestranstve. Pre zvýšenie bezpečnosti našich návštevníkov pribudne verejné osvetlenie a kamerový systém. Novým prvkom záhrady bude areál cyklopointu s prístreškom proti nepriaznivému počasiu s možnosťou usporadúvania rodinných piknikov. Cyklopoint bude vybavený kompresorom, miestom  na odkladanie bicyklov a pitnou fontánou. Najdôležitejšou súčasťou rozšírenej časti záhrady bude areál vodného sveta, ktorý sa bude skladať z kaskádovej fontány "Kvapka vody", vodojemu z vyhliadkou a z rekonštrukcie historickej pitnej fontány. Keďže záhrada je súčasťou areálu Vodárenského múzea pribudne v jej východnej časti malá expozícia čerpadiel a vodárenských zariadení.

Fotografie z priebehu prác nájdete TU.

Vodárenské múzeum BVS, a.s.
Devínska cesta 1
tel.: +421 2 6020 1915

Bratislavská vodárenská spoločnosť a. s.